Balandžio 17 d. Kauno „Žalgirio“ krepšinio mokykloje vyko Lietuvos specialiosios olimpiados komiteto (LSOK) organizuoti krepšinio testų ir 5×5 krepšinio čempionatai.

Čempionatas sulaukė didelio dalyvių skaičiaus iš visos Lietuvos, dalyvavo daugiau nei 110 atletų. Dalyvavo Kazlų Rūdos „Saulės“ mokykla, Kėdainių specialioji mokykla, Kaišiadorių Šv. Faustinos mokykla, Gelgaudiškio „Šaltinio“ specialiojo ugdymo skyrius, Kauno Jono Laužiko mokykla, Kauno statybos ir paslaugų mokymo centras, Kauno Vilijampolės socialinės globos namai, Radviliškio paslaugų ir verso mokymo centras, Rokiškio pagrindinė mokykla, Klaipėdos „Medeinės“ mokykla, Rusnės specialioji mokykla, Aukštelkės ir Paprūdžio socialinės globos namai.

Dalyviai išmėgino savo jėgas kamuolio varymo gyvatėle, kamuolio perdavimo, metimo į krepšį iš po krepšio per 1 min. Ir baudų metimo rungtyse. Atletai džiaugėsi savo pasirodymais įvairiose testų varžybose ir buvo apdovanoti skirtinguose lygiuose.

Tuo pačiu metu kitoje aikštelėje vyko 5×5 vaikinų krepšinio čempionatas. Aukščiausiame 5×5 krepšinio varžybų lygyje, stipriausia komanda nugalėtoja tapo Kauno statybos paslaugų mokymo centro komanda, Trenerė Vida Misevičienė.

Antrame pajėgumo lygyje nugalėjo Kėdainių specialioji mokykla, Treneris Gintaras Čečkauskas.

Trečiajame lygyje Gelgaudiškio „Šaltinio“ specialiojo ugdymo skyriaus komanda su trenere Sidona Mikštiene.

Varžyboms teisėjavo Kauno krepšinio megėjų lygos teisėjai.

Džiaugiamės, kad po ilgos pertraukos į LSOK čempionatą sugrįžo Aukštelkės ir Paprūdžio socialiniai globos namai, Radviliškio paslaugų ir mokymo centras bei Kaišiadorių Šv. Faustinos mokykla.

Linkime sėkmės komandoms ir iki kitų susitikimų krepšinio aikštelėje.

Lietuvos specialiosios olimpiados žymios negalios krepšinio testų ir vaikinų 5×5 krepšinio čempionatas