2017 m. Lapkričio 4-7 d. Specialiosios olimpiados programos ,,Jaunieji atletai“ Lietuvoje koordinatorė Aušra Kriškoviecienė dalyvavo kas du metus vykstančiame šios programos 5 žemynų lyderių susitikime Bankoke. Susitikę programos lyderiai sprendė šeimų, auginančių vaikus su intelekto sutrikimais problemas, jų įtraukimą į aktyvesnį socialinį gyvenimą, integraciją į visuomenę per sportą.

Pasauliniame susitikime Aušra atstovavo ne tik Lietuvos Specialiosios olimpiados komitetą, bet ir Europos Azijos žemyną, dalinosi savo patirtimi vykdant programą Lietuvoje, pristatė video medžiagą apie mini krepšinio mokymo programą, kurią Lietuva testavo 2017 metais. Taip pat pristatė video filmuką apie programos gražią draugystę ir bendradarbiavimą su Lietuvos Futbolo federacija ir Vilniaus futbolo klubu ,,Žalgiris“. Tokia futbolo klubo draugystė su mūsų programa tapo puikiu pavyzdžiu kitiems žemynams, skatinančiu įtraukti profesionalius sportininkus į vaikų ugdymo procesą. Nors Europos Azijos žemyne sporto priemonių, reikalingų programos vykdymui mes galime rasti, tačiau Indijos, Afrikos ir kitoms šalims tai yra didžiulė problema. Todėl visi dalyviai mokėsi sukurti sporto priemones turint tik įvairias buitines atliekas, tokias kaip laikraščiai, plastiko buteliai, metalinės pakabos, lipni juosta.

Svečiai dalyvavo SO Thailand surengtoje jaunųjų atletų sporto šventėje. Šios šalies sveikinimosi paprotys visus tiesiog sužavėjo: vaikučiai sudėję savo mažus delniukus nusilendami sveikinosi su visais 30 svečių kartodami žodį ,,savatdy ką“, reiškiantį ,,labas“. Kaip įprasta mūsų programoje šventė prasidėjo mankštele su daina, po to pratimais ir užduotimis, o baigėsi tempimo pratimais ir apdovanojimu medaliais. Baigdamos konferenciją visos šalys nutarė, kad būtina jaunuosius atletus ruošti konkrečioms sporto šakoms ir suteikti galimybes jiems kuo anksčiau patirti žaidimo su įprastos raidos vaikais džiaugsmą. Tai reiškia- turime išeiti iš mus supančios komforto zonos ir padaryti dėl vaikų ir jų šeimų daugiau nei iki šiol.

Programos ,,Jaunieji atletai“ lyderių susitikimas Bankoke