Šeduvos gimnazijos ir Specialiojo ugdymo skyriaus pedagogai, bendradarbiaudami su Lietuvos specialiosios olimpiados komitetu, jau dešimtmetį organizuoja Lietuvos SO žirginio sporto čempionatą „Suvaldyk žirgą“. Renginys, 2007 metų pavasarį prasidėjęs Raudondvaryje įsikūrusiame Šeduvos technologijų ir verslo mokyklos žirgyne, vėliau vyko Šeduvos gimnazijos poilsio ir užimtumo parke. Gimnazijos bendruomenės ir rėmėjų pastangomis 2014 metais įkurtoje mokomojoje fermoje specialiųjų poreikių mokiniai susipažįsta su žirgais, jų priežiūra, įgyja jojimo pradmenis. Mokytojas Arūnas Bagdonas pažymi, kad tokia patirtis intelekto negalią turinčius mokinius ramina, mažina įtampą, baimes, teikia saugumą, pasitikėjimą, didina savo vertės pajutimą ir savarankiškumą.

Į jubiliejinį respublikinį SO žirginio sporto čempionatą „Suvaldyk žirgą 2016“ Šeduvoje gegužės 18 dieną atvyko dalyviai ir komandos iš Kazlų Rūdos, Raseinių, Kelmės specialiųjų mokyklų, Vilijampolės ir Linkuvos socialinės globos namų, Kauno neįgaliųjų jaunimo užimtumo centro, Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos Specialiojo ugdymo skyriaus, Rokiškio ir Pociūnėlių pagrindinių mokyklų, Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro. Kartu dalyvavo ir Šeduvos gimnazijos Specialiojo ugdymo skyriaus mokiniai. Čempionato atidarymo metu dalyvius pasveikino gimnazijos direktorius Laimutis Škleinikas, jungtiniame koncerte be šeduviškių pasirodė mokiniai iš Joniškio ir Raseinių. Varžybose teisėjai vertino pasirodymus individualioje jojimo (skirtingais lygiais) ir sportinėje rungtyje. Priklausomai nuo pasiruošimo lygio, komandos dalyvis galėjo joti išvedžiojant figūras savarankiškai, joti su pagalba vedant žirgą ar treneriams prilaikant raitelį. Didelio žiūrovų palaikymo sulaukė presuotų šiaudų ryšulio nešimo varžybos.

Pertraukų metu čempionato dalyvius bei svečius svetingai priėmė ir vaišino „Seklyčios“ šeimininkės. Besidomintys vabzdžiais turėjo galimybę dalyvauti į renginį atvykusių Kauno zoologijos sodo darbuotojų edukaciniame užsiėmime, matyti bei paliesti Madagaskaro tarakoną.

Artėjant čempionato pabaigai visi nekantriai laukė apdovanojimų. Lietuvos specialiosios olimpiados komitetas žirginio sporto čempionato „Suvaldyk žirgą 2016“ 10-mečio proga nepagailėjo medalių. Juos pelnė net 42 dalyviai. Šeduvos gimnazijos Specialiojo ugdymo skyriaus komanda (Auksė Japkevičiūtė, Vilmantas Balčiūnas, Kasparas Vaičiulis, Neda Pabilionytė) tapo individualios jojimo rungties (A lygiu) nugalėtojais. Sportinėje rungtyje geriausiu pripažintas joniškietis Arimantas Trumpis. Visoms komandoms įteikti Radviliškio r. sav. švietimo ir sporto paslaugų centro suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus Padėkos raštai.

Arnolda Šukienė,
Šeduvos gimnazijos mokytoja

Jubiliejinis Lietuvos specialiosios olimpiados žirginio sporto čempionatas Šeduvoje