Š. m. birželio 20 d. Zarasų socialinės globos namuose vyko XXVII – osios LSOK socialinės globos namų vasaros sporto žaidynės. Šių žaidynių tikslas – sudominti socialinės globos namų gyventojus ir sutrikusio intelekto asmenis įvairiomis sporto šakomis.  Taip pat siekiama ugdyti sportinius pasiekimus, gerinti bendravimo įgūdžius su kitais dalyviais. Žaidynių metu buvo sudarytos sąlygos neįgaliesiems bendrauti, varžytis, siekti rezultatų pagal savo išgales. Tai puiki neįgaliųjų integracija į visuomenę, motyvacija įveikti savo negalią.

Šiais metais žaidynėse dalyvavo 15 komandų iš Lietuvos socialinės globos įstaigų ir svečiai iš Latvijo, Daugpilio r. „Piladzis“ socialinių paslaugų centras. Žaidynės prasidėjo iškilminga komandų eisena. Visus dalyvius sveikino Zarasų socialinės globos namų direktorė Daiva Dūdėnienė, Seimo nario patarėja Regina Račkauskienė, ir kt. Visiems susirinkusiems dalyviams šoko Zarasų Fausto Latėno meno mokyklos kolektyvas.

Žaidynių programoje buvo šios rungtys: tinklinis, galiūnų varžybos, smiginys, darbuotojų estafetė, krepšinis ir pasagos metimo.

Žaidynių pabaigą vainikavo nugalėtojų, prizininkų, bei dalyvių apdovanojimas. Dalyviai buvo apdovanoti medaliais, taurėmis, atminimo dovanėlėmis, padėkos raštais bei rėmėjų įsteigtais prizais. Visi gyventojai į namus išsivežė gerą nuotaiką ir neišdildomus įspūdžius. Tokio pobūdžio varžybos ugdo valią, puoselėja dvasines, psichines ir fizines žmogaus galias, skatina siekti tikslo, nenuleisti rankų, nepasiduoti blogai nuotaikai. O fizinis aktyvumas  tai gyvenimo džiaugsmo ir gerovės dalis, geresnė sveikata. Svečius ir šeimininkus maitino kavinė „Marmitas“, kareiviška košę virė Robertas. Čižikas, o šventę užbaigė Zarasų socialinės globos namų saviveiklininkų pasirodymas.

Zarasų socialinės globos namų socialinis darbuotojas Paulius Paskačius

LSOK socialinės globos namų vasaros sporto žaidynės