Kaip pagerinti savijautą, palengvinti vaikščiojimą gamtoje ir sudeginti daugiau kalorijų? Sveikatinimo programos Health Impact Grant dalyvius pakvietėme išbandykite šiaurietišką ėjimą. Tai sparčiai populiarėjantis sveikatingumo būdas, itin tinkantis visoms amžiau grupėms ir įvairaus fizinio pasirengimo atletams. Kazlų Rūdos savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė Eglė HIG programos dalyviams pristatė šią fizinio aktyvumo veiklą. Šiaurietiškas ėjimas – yra vidutinio intensyvumo mankšta, naudojanti specialiai šiam ėjimui sukurtas lazdas. Lazdos yra reikalingos tam, kad mankštintųsi ne tik apatinės kūno dalys, kaip įprasta vaikščiojant, bet ir viršutinės. Vis daugiau žmonių pasaulyje renkasi šiaurietišką ėjimą dėl savo paprastumo ir teigiamo poveikio sveikatai.
Poveikis sveikatai:
💪treniruoja kūno raumenis;
🧘‍♀️gerina kvėpavimo organų, širdies ir kraujagyslių veiklą;
😃teigiamai veikia nuotaiką;
🤩sunaudojama apie 20 proc. daugiau energijos lyginant su paprastu ėjimu;
🚶‍♀️atpalaiduojami kaklo ir sprando srities raumenys;
🚶iki 30% mažiau apkrauna judėjimo aparatą, todėl ypatingai tinka turintiems sąnarių, nugaros problemų;
🌬aktyvaus kvėpavimo dėka pagerina viso organizmo aprūpinimą deguonimi;
🤾geriausiai pritaikyta reabilitacinė judėjimo forma sergant širdies ligomis arba po traumų;
🏋️pratimai su lazdomis gerina fizinį pajėgumą.
Šiaurietiškas ėjimas dėl aukščiau aprašytų savo privalumų šiuo metu pasaulyje yra viena iš labiausiai populiarėjančių sveikatingumo ir fitneso formų.
Išklausę pristatymą, susipažinę su technikos ypatumais programos dalyviai patys išbandė šiaurietišką ėjimą. Ne iš karto pavyko taisyklingai vaikščioti su lazdomis, bet truputis kantrybės ir rezultatai pradžiugino visus.

Sveikatinimo programa Health Impact Grant. Praktinis užsiėmimas ,,Šiaurietiškas ėjimas“.