Zarasų socialinės globos namuose po dviejų metų pertraukos (dėl epidemiologinės situacijos) sugrįžo tradicija – birželio mėn. organizuoti Lietuvos socialinės globos įstaigų gyventojų ir darbuotojų vasaros sporto žaidynes. Šias metais birželio 16 d. žaidynės buvo jubiliejinės – dvidešimt penktosios. Šių žaidynių tikslas – sudominti socialinės globos namų gyventojus ir sutrikusio intelekto asmenis įvairiomis sporto šakomis.  Taip pat siekiama ugdyti sportinius pasiekimus, gerinti bendravimo įgūdžius su kitais dalyviais. Žaidynių metu buvo sudarytos sąlygos neįgaliesiems bendrauti, varžytis, siekti rezultatų pagal savo išgales. Tai puiki neįgaliųjų integracija į visuomenę, motyvacija įveikti savo negalią.

Šiais metais žaidynėse dalyvavo 17 komandų iš Lietuvos socialinės globos įstaigų. Žaidynės prasidėjo iškilminga komandų eisena. Visus dalyvius sveikino Zarasų socialinės globos namų direktorė Daiva Dūdėnienė, Seimo nario patarėja Regina Račkauskienė, Zarasų rajono savivaldybės mero patarėjas Vilhelminas Kuzmickas, Lietuvos specialiosios olimpiados komiteto atstovas Česlovas Šerėjus ir kt. Visiems susirinkusiems dalyviams šoko Zarasų profesinės mokyklos neformaliojo vaikų švietimo grupė „Šokio magija“.

Žaidynių programoje buvo šios rungtys: tinklinis, galiūnų varžybos, smiginio, darbuotojų estafetė, krepšinio ir pasagos metimo.

Žaidynių pabaigą vainikavo nugalėtojų, prizininkų, bei dalyvių apdovanojimas. Dalyviai buvo apdovanoti medaliais, taurėmis, atminimo dovanėlėmis, padėkos raštais bei rėmėjų įsteigtais prizais. Visi gyventojai į namus išsivežė gerą nuotaiką ir neišdildomus įspūdžius. Tokio pobūdžio varžybos ugdo valią, puoselėja dvasines, psichines ir fizines žmogaus galias, skatina siekti tikslo, nenuleisti rankų, nepasiduoti blogai nuotaikai. O fizinis aktyvumas  tai gyvenimo džiaugsmo ir gerovės dalis, geresnė sveikata. Svečius ir šeimininkus kebabais vaišino G. Razmanavičienės kebabinė, kareiviška koše vaišino Zarasų 7 – os kuopos „Vytis“ šauliai, o šventę užbaigė Zarasų socialinės globos namų saviveiklininkų pasirodymas ir Zarasų kultūros centro šokių kolektyvas „Sėliai“.

Zarasų socialinės globos namų socialinis darbuotojas Paulius Paskačius

Lietuvos socialinės globos įstaigų vasaros sporto žaidynės